Na jaren van krimp als gevolg van de economische crisis neemt het aantal vacatures in de motorvoertuigen- en tweewielerbranche weer sterk toe. De vacatures ontstaan vooral bij het onderhoud in de werkplaatsen.

In de afgelopen twee jaar groeide het aantal vacatures voor automonteur met meer dan tweeduizend. Hier liggen dan ook kansen voor werkzoekenden, concludeert UWV in een rapport over de autobranche.

Sinds 2015 stijgt het aantal dienstverbanden en doen minder mensen een beroep op een WW-uitkering doordat zij hun baan verliezen. In een aantal Nederlandse regio’s zouden bedrijven moeite hebben vacatures te vervullen voor bijvoorbeeld APK-keurmeesters, autotechnici en schadeherstellers. Ondanks de toename van het aantal vacatures gaat UWV voor de komende jaren uit van een stabilisatie van het aantal banen in de totale automotive sector. Dit komt doordat de verkoop van personenwagens, trucks en bedrijfswagens onder druk staat, onder meer door de veranderende houding van consumenten tegenover autobezit en de opkomst van alternatieve mobiliteitsoplossingen. Auto’s gaan bovendien langer mee, waardoor vervanging wordt uitgesteld.

Actueel beeld

UWV maakt samen met werkgevers- en werknemersorganisaties, VNG en arbeidsmarktdeskundigen analyses van sectoren en beroepsgroepen. De sector- en beroepenbeschrijvingen bieden een actueel beeld van de tekorten en overschotten op de arbeidsmarkt.

Wie geen gerichte vooropleiding achter de rug heeft kan via het UWV een beroep doen op de ‘Regeling Scholingsvoucher’. Met zo’n subsidie kan toegewerkt worden naar een functie uit de wereld van motorvoertuigen en tweewielerbranche, zoals autospuiter, autoschadehersteller, (bedrijfs)autotechnicus, keurmeester, fietstechnicus en carrosseriebouwer.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
7 april 2026
Stellantis breidt verkoop gebruikte onderdelen uit via eBay
7 april 2026
Vechten om een laadpaal – zo groot is de drukte in Nederland
7 april 2026
UD Autoparts opent tweede vestiging, in Nijkerk
7 april 2026
Stadsgarage Autoweerd onder nieuw bewind
6 april 2026
Als alles klopt
3 april 2026
Tekort aan werkplaatsomzet door EV in UK in beeld
Meest bekeken berichten
Recente reacties