Het Chinese technologieconcern Tencent, de Chinese kaartenmaker Nav Info en het in Singapore gevestigde investeringsfonds GIC, krijgen voor ruim 240 miljoen euro een tien procents aandeel in de digitale kaartenmaker Here (kantoren in Berlijn en Eindhoven).

Daarmee krijgen de autofabrikanten Audi, BMW en Daimler (de huidige aandeelhouders van Here) er binnen de door hen van Nokia overgenomen kaartenmaker, een trio Chinese aandeelhouders bij. In november opperde manager Bernd Fastenrath van Here, tijdens het TU Automotive congres in München, dat de onderneming openstaat voor deelname aan de kaartenmaker door andere autofabrikanten. Die hebben zich schijnbaar nog niet gemeld.

Here meldt dat door de deelname van deze drie partijen, de weg openligt om met Here serieus in China aan de slag te gaan.

Dat BMW een maand geleden afscheid nam van haar joint venture partner Baidu, ook een Chinese kaartenontwikkelaar, komt nu in een heel ander daglicht te staan. Het afscheid was wellicht nodig om de deelname van de combinatie Tencent, NavInfo en GIC, de eerste twee zijn concurrenten van Baidu, in Here mogelijk te maken.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
28 november 2025
Beste Leasemaatschappijen 2026 bekend
28 november 2025
Athlon wint Innovatie Award met Flex+
28 november 2025
Fan van Citroën
27 november 2025
Nieuwe cao banden- en wielenbranche
27 november 2025
Ayvens: kabinetsbeleid remt EV-transitie
27 november 2025
Groeien in een verzadigde markt
Meest bekeken berichten
Recente reacties