Als middel om het aantal ongevallen verder terug te dringen, wil de Europese Commissie dat er meer preventieve techniek aan boord van nieuwe auto’s komt. Door deze brede toepassing hoeven de voertuigen niet of nauwelijks duurder te worden, stellen de Brusselse bestuurders.

Hulpmiddelen om de juiste rijbaan te blijven, een noodstop te maken en de snelheid vast te houden moeten tot de verplichte standaarduitrusting gaan behoren. Dat gaat tussen nu en pakweg 2030 zevenduizend doden en bijna 39.000 gewonden schelen, zo verwacht de commissie.

Tijdrovend

Het zal nog wel even duren voor het zover is. Zowel de lidstaten als het Europees Parlement moeten nog akkoord gaan. Daarna begint een looptijd van drie jaar voor de autofabrikanten om de daad bij het woord te voegen.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
30 juli 2025
Europese bandenvervangingsmarkt duikt in de min
30 juli 2025
Eerste zes dealers Omoda&Jaecoo zijn bekend
30 juli 2025
Webfleet pleit voor ander parkeersysteem
29 juli 2025
Breeland verwerft opnieuw Jaguar Land Rover-dealer
29 juli 2025
Innovam start Bedrijfsschool Schadehersteller
29 juli 2025
Fixico beheert schadeherstel Ominimo
Meest bekeken berichten
Recente reacties