Stiba en een aantal ondernemers in de branche zijn gestart met de ontwikkeling van Erkend Duurzaam op het gebied van autodemontage. Volgens de initiatiefnemers kent de autobranche steeds meer vraag naar aantoonbaar MVO-beleid.

Om die reden wordt er een module voor ontwikkeld, op basis van het bestaande Erkend Duurzaam-programma. “Deze aanpak sluit naadloos aan op de norm Kwaliteitszorg Demontage (KZD). Ook voldoet ze volledig aan de internationale norm voor Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen ISO 26000”, aldus Albert de Boer van Reclycar.

Autodemontage

Met een eigen Erkend Duurzaam-certificaat kan een bedrijf voor autodemontage aantonen dat zijn wijze van ondernemen voldoet aan de hoogste standaarden. Er wordt gekeken naar diverse aspecten, zoals personeelsbeleid, veiligheid, milieubescherming en de inzet van duurzame productiemiddelen. Intern aangebrachte veranderingen zorgen behalve voor een betere leefomgeving ook voor diverse kostenbesparingen. “Autodemontagebedrijven staan aan het begin van de recyclingketen”, zegt De Boer. “Zij leveren daarmee al meer dan twintig jaar een belangrijke bijdrage aan de circulaire economie.”
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
17 april 2025
One-stop-shop-visie krijgt vorm
17 april 2025
42 procent minder verkeersdoden in 25 jaar
17 april 2025
Geen extra monteur maar extra bruggen
16 april 2025
Garagenetwerken AllParts groeien door
16 april 2025
Hiltermann optimaliseert met Vinacles voorraadfinanciering
16 april 2025
Alliance vergroot grip op aftermarket EV’s
Meest bekeken berichten
Recente reacties