De wereldwijde omzet van LKQ Inc. daalde over het tweede kwartaal ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar met 19,1 procent van 3,248 naar 2,626 miljard dollar. Over het eerste halfjaar is door een relatief goed eerste kwartaal de min beperkt gebleven tot 11,4 procent.

Nog steeds een forse min, die in de VS iets groter is dan in Europa, maar trendmatig reageerden beide continenten vrijwel gelijk op de pandemie. Vooral maart en april 2020 waren de maanden waarin het coronavirus door de vele lockdowns voor de minnen verantwoordelijk waren. Hoewel eind april de eerste signalen zichtbaar werden dat het dal was bereikt. In mei en juni heeft LKQ zowel in de VS als in Europa de weg omhoog weer gevonden. Uiteraard mede doordat de overheidsmaatregelen in de diverse Amerikaanse staten en Europese landen toen werden versoepeld.

De omzet over het eerste halfjaar kwam uiteindelijk uit op 5,63 miljard dollar, waarin Europa goed is voor 2,564 miljard dollar. Mede door een sterk kostenreductieprogramma, is er over de eerste zes maanden een nettowinst van 263,9 miljoen dollar gerealiseerd. Gezien de onzekerheid die er in diverse landen nog is, geeft LKQ nog geen omzet- en winstverwachting voor het hele jaar af.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
12 december 2025
Plan je moment!
12 december 2025
Ruim 100 euro verschil in kosten van laden
12 december 2025
Niet gedeeld, wel zelfrijdend
12 december 2025
Revisie krijgt eindelijk de aandacht die het verdient
11 december 2025
‘Voorkeur voor originele onderdelen daalt’
11 december 2025
Vijftig tinten aftersales
Meest bekeken berichten
Recente reacties