Particuliere kopers van een gebruikte elektrische personenauto kunnen toch nog in aanmerking komen voor twee mille subsidie. Het beschikbare budget is met €23,1 miljoen verhoogd naar € 52,5 miljoen. Hierdoor is het weer mogelijk om subsidie aan te vragen. 2024 is het laatste jaar van de SEPP.

Het extra budget komt boven op het eerdere budget voor gebruikte elektrische auto’s van dit jaar (€ 29,4 miljoen). Dat eerdere subsidiebudget voor gebruikte elektrische auto’s voor dit jaar bereikte in juli de bodem.

Het overgebleven budget voor nieuwe elektrische auto’s in 2023 (€ 23,1 miljoen) wordt ingezet voor de verhoging van het budget voor gebruikte elektrische auto’s in 2024. Met deze ophoging zal het nieuwe subsidieplafond voor gebruikte elektrische personenauto’s naar verwachting eind 2024 zijn bereikt.

Laatste jaar SEPP

Dit is het laatste jaar dat er subsidie kan worden aangevraagd. De sluitingsdatum van de Subsidieregeling Elektrische Personenauto’s Particulieren (SEPP) is 27 december 2024 om 12.00 uur. De subsidie is voor particulieren die via koop of private lease een gebruikte elektrische personenauto afnemen.

In het hoofdlijnenakkoord van het kabinet staat dat de SEPP in 2025 stopt. Als de aanvraag in 2024 is goedgekeurd, maar de auto pas in 2025 op naam kan worden is dat geen probleem en ontvangt de klant alsnog de subsidie.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
3 april 2026
Tekort aan werkplaatsomzet door EV in UK in beeld
3 april 2026
PartsPoint: succesvolle AutoTechnica 2026
3 april 2026
Sectorgids wil samenwerking batterijsector versterken
3 april 2026
Europese EV-markt is verdeeld
2 april 2026
LKQ neemt ACtronics over
2 april 2026
VDS Automotive benoemt Erik Henstra tot interim-CEO
Meest bekeken berichten
Recente reacties