De vakbonden FNV, CNV en De Unie kondigen voor donderdag 6 maart een landelijke staking aan in de motorvoertuigen- en tweewielerbranche, met uitzondering van Zeeland, Brabant en Limburg vanwege vakantie en carnaval.

De bonden openen deze dag in Assen, Apeldoorn, Zaandam, Utrecht en Den Haag inschrijflocaties voor stakende medewerkers.

Loon

Inzet van de staking is een nieuwe cao voor de branche. De vorige cao liep tot 31 januari 2025. De onderhandelingen liepen met name stuk op afspraken over een loonsverhoging. Het loonbod van de werkgevers is 3,55 procent over achttien maanden. “Dat is gemiddeld minder dan 2,5 procent per jaar en ligt dus onder het inflatieniveau dat het CBS verwacht”, zegt Nicole Engmann, onderhandelaar namens CNV. “CNV wil 6 procent voor één jaar. Daarmee zouden medewerkers er in koopkracht juist iets op vooruitgaan. Terecht, want de afgelopen jaren is dat ondanks hun inzet en harde werk niet gebeurd.”

Daarnaast weigeren de werkgevers volgens de CNV-onderhandelaar ook andere verbeteringen zoals afschaffing van de jeugdschalen en een betere reiskostenregeling. “Sterker nog”, zegt Nicole Engmann, “het liefst schuiven ze de leeftijdsgrens waarop mensen gebruik mogen maken van ouderendagen op naar achteren. Daarmee nemen ze hun eigen medewerkers niet serieus.”

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
1 mei 2026
Verkoop elektrische occasions verdubbelt
1 mei 2026
4,8 procent minder registraties in april
1 mei 2026
Autonoom
30 april 2026
InterClassics Brussels in teken van rallysport
30 april 2026
Autoflex gecertificeerd door Vereniging Aanpak Tellerfraude
30 april 2026
LKQ ziet omzet Q1 met 4,3 procent stijgen
Meest bekeken berichten
Recente reacties