De Europese automarkt dreigt in te storten wanneer het verbod op de verkoop van nieuwe auto’s met een verbrandingsmotor vanaf 2035 gehandhaafd blijft. “We moeten een realiteitscheck doen, anders rijden we vol gas tegen de muur.”

Dat zegt Ola Källenius, ceo van Mercedes-Benz en tevens voorzitter van de Europese koepelorganisatie van autofabrikanten Acea in een interview met de Duitse zakenkrant Handelsblatt.

Geen einddatum

Als alternatief stelt Källenius voor om geen specifieke einddatum vast te stellen voor nieuwe verbrandingsmotoren, maar de verkoop van elektrische auto’s te stimuleren door middel van lage elektriciteitsprijzen bij laadpalen en belastingvoordelen.

Wanneer Europa vasthoudt aan de ban op de verbrandingsmotor per 2035, dan verspilt Europa in de ogen van Källenius de economische kracht van zijn auto-industrie. Bovendien zullen veel consumenten waarschijnlijk vlak voor 2035 nog steeds verbrandingsmotoren kopen en dat is niet goed voor het klimaat, aldus Källenius.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
15 augustus 2025
Conti’s voor zelfrijdende voertuigen
15 augustus 2025
Hogere omzet, lagere winst Hankook
15 augustus 2025
‘Vol gas tegen de muur’
14 augustus 2025
‘Geen richting aangeven grootste ergernis’
14 augustus 2025
Yokohama boekt 10,3 procent meer omzet in H1 2025
14 augustus 2025
Jan-Piet van Kesteren directeur Goodyear EMEA
Meest bekeken berichten
Recente reacties