Een meerderheid (52 procent) van de elektrische rijders zegt dat zij de actieradius die de auto volgens de verkoper kan halen, nooit hebben gehaald.

Dat meldt het tv-programma Radar op grond van een enquête onder 3231 berijders van een elektrische auto van maximaal vijf jaar oud, zowel geleaset als gekocht. Toch is de meerderheid (73 procent) tevreden met hun actieradius: zij geven 4 of zelfs 5 sterren. 13 procent is niet tevreden; zij geven 1 of 2 sterren.

Van wie niet tevreden is, heeft 41 procent dit kenbaar gemaakt aan de verkoper of leasemaatschappij. Nagenoeg niemand krijgt een passende oplossing. Zo laat iemand weten een cursus aangeboden te krijgen, of simpelweg de aanbeveling om de rijstijl aan te passen.

Factoren

De actieradius van een elektrische auto is inderdaad onder meer afhankelijk van de rijstijl, maar ook van de omgevingstemperatuur. 77 procent van de ondervraagden zegt bij aanschaf hierover geïnformeerd te zijn. Daarvan kreeg 40 procent echter niet te horen hoevéél kleiner.

Van wie het wel te horen kreeg, geeft twee derde aan dat de mogelijke afwijking goed is voorgespiegeld. Bij 1 op de 5 valt het zelfs mee: de afwijking is minder groot dan werd gewaarschuwd. Bij 1 op de 8 valt het tegen: bij hen is de afwijking in de praktijk groter, zij kunnen onder bepaalde omstandigheden dus minder kilometers maken dan gedacht.

Merken

Radar heeft ook gekeken naar de verschillen tussen automerken. Wat blijkt? Peugeot haalt het vaakst de geadverteerde actieradius niet. 83 procent van de Peugeot-rijders geeft dit aan, tegenover 52 procent gemiddeld. Ook bij Volvo (bij 73 procent) en Tesla (bij 61 procent) komt het vaker dan gemiddeld voor dat de geadverteerde actieradius niet wordt behaald.

Hyundai blijkt in positieve zin af te wijken van het gemiddelde: maar liefst 45 procent haalt zelfs méér dan het aantal kilometers dat de auto volgens de fabrikant kan rijden.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
30 januari 2026
Autonet overgenomen door Vitec
30 januari 2026
9147 bezoekers op AutoProf 2026
30 januari 2026
WODC: Inkomsten uit verkeersboetes verkeerd gebruikt
30 januari 2026
Omzet Liqui Moly groeit in 2025 met 8 procent
29 januari 2026
Peter Lammers hoofd Genesis Nederland
29 januari 2026
Autodoc groeit met dubbele cijfers in 2025
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Eric on WODC: Inkomsten uit verkeersboetes verkeerd gebruikt: “Tja, de auto heeft niet voor niets de bijnaam “De melkkoe”. En daar komt dan nog bij het idiote beleid…jan 30, 14:58
  • Peter Hoogeveen on Een overwinning zonder glans: “Nog nooit zo’n anti auto, pro klimaat activistisch stukje gelezen, waardeloos!!!jan 21, 11:41
  • Paul Broos on Een overwinning zonder glans: “Goed verhaal Jos. ‘Fabrikanten worden dus nog steeds ‘verplicht’ te investeren in meerdere aandrijvingstechnologieën.’ is een terechte observatie. Zo zal…jan 21, 10:35
  • lucas stamos on Clarios/Varta versterkt Benelux-team: “het grappige is nog, dat die rechter mijn vader is, trots op hem!jan 5, 12:57
  • Eric on Bestelwagenmarkt stort in: “Schandalig die overheidsmaatregelen. Vooral omdat er voor landelijk opererende bedrijven gewoon geen alternatief is. Dat de overheid dit voor de…jan 2, 12:33