De Anwb wil dat de motorrijtuigenbelasting de komende jaren drastisch wordt verlaagd en doet hiertoe een oproep aan nieuw gekozen Statenleden. De belangenorganisatie meent dat een provinciale autobelasting alleen valt te rechtvaardigen als deze in zijn geheel ten goede komt aan het wegenonderhoud.

Uit onderzoek van bureau Ecorys (2013) blijkt dat alle provincies samen circa 1,45 miljard euro aan inkomsten uit provinciale opcenten krijgen. Daar staan 1,2 miljard euro aan uitgaven voor wegen tegenover. Anwb vindt dit onrechtvaardig en weet zich gesteund door 60 tot 75 procent van de ruim 600.000 kiezers, die het in de provinciale Stemhulp eens waren met de stelling dat de autobelasting verlaagd moeten worden.

Sinds vorig jaar zijn de inkomsten uit opcenten structureel toegenomen, omdat het aantal belastingplichtige auto’s is gegroeid. Alleen de provincie Limburg heeft er voor gekozen deze extra inkomsten in 2014 en 2015 terug te geven aan de automobilist.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
2 juli 2025
Hella Gutmann integreert KI in diagnoseapparatuur
2 juli 2025
Occasionverkopen H1 nagenoeg gelijk
2 juli 2025
1,0 procent meer apk’s in eerste halfjaar
2 juli 2025
Breeman verder als Dusseldorp
2 juli 2025
Zwarte goud
2 juli 2025
‘Liever een klein baasje dan een grote knecht’
Meest bekeken berichten
Recente reacties