Ruim driekwart van de Nederlanders herkent zich in het beeld dat we zowel op de weg als in het openbaar vervoer vastlopen. Dit zou blijken uit recent onderzoek van Ruijgrok Netpanel onder 1551 Nederlanders in opdracht van de Mobiliteitsalliantie, een samenwerkingsverband van zeventien organisaties die actief zijn op het gebied van vervoer. 

De Mobiliteitsalliantie maakt zich zorgen dat de politiek te weinig aandacht heeft voor het vastlopen van de BV Nederland. Om de huidige mobiliteitsvraagstukken onder de aandacht van verschillende politici te brengen, organiseert de alliantie donderdag 9 maart in Utrecht een mobiliteitsdebat, waar diverse Tweede Kamerleden met elkaar en de aanwezige gasten in discussie gaan. 

De alliantie neemt alvast een voorschot op de oplossing voor de problemen en stelt dat tenminste één miljard euro aan extra financiële middelen per jaar nodig is voor noodzakelijke investeringen in infrastructuur. Ook pleit de alliantie voor de komst van een minister, die de regie over de mobiliteit heeft.

De Mobiliteitsalliantie is een breed samenwerkingsverband van de ANWB, RAI Vereniging, TLN, NS, KNV, HTM, RET, GVB, Transdev, Qbuzz, BOVAG, Fietsersbond, Vereniging van Nederlandse Autoleasemaatschappijen, MKB Infra, VZR, FEHAC en Rover.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
27 februari 2026
Nettoverlies Hedin ruim 100 miljoen euro
27 februari 2026
Aftersalesimpact van Europese wetgeving
26 februari 2026
Bridgestone neemt ultramoderne rijsimulator in gebruik
26 februari 2026
Een vijfde rijdt in de winter nog op zomerbanden
26 februari 2026
‘Aftermarket in beslissende fase’
26 februari 2026
Geen allrisk bij bedrijfsauto kan ondernemers tienduizenden euro’s kosten
Meest bekeken berichten
Recente reacties