De werkplaatsomzet vertoont een dalende tendens over de afgelopen vijf jaar. Zo blijkt uit een analyse van 651.272 werkorders van 68 universele garagebedrijven. Het is opvallend en bemoedigend dat de 68 deelnemende garages in staat zijn geweest om gezamenlijk 10.000 werkplaatsklanten binnen te halen.

Volgens Bas Wintjes van Werkplaatsserviceprovider uit Vught wordt dit onder meer veroorzaakt door consumenten die kritisch naar autokosten kijken en door de toenemende concurrentie tussen aanbieders van werkplaatsactiviteiten, waaronder merkdealers.

De laatste twee maanden van 2013 werd duidelijk dat de verkoop van winterproducten stil stond bij garagebedrijven en dus ook automaterialengrossiers. Uit een analyse van Wesp blijkt dat vooral de verkoop van accu’s een achterstand heeft opgelopen. In vergelijking met 2012, toen de winter redelijk vroeg inviel, komt de accu-omzet over 2013 uit op min 7,9 procent.

Ontwikkeling werkorders

In het volledige artikel in magazine nummer 1 van 2014 (verschijnt 24 januari) wordt een complete vergelijking gegeven van de werkorders tussen 2009 en 2013. Daarbij wordt het winterweer als graadmeter genomen voor de werkplaatsomzet.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
2 januari 2026
Ramon Lingen stapt in bij Van der Wijngaart & Partners
2 januari 2026
Bestelwagenmarkt stort in
2 januari 2026
Registraties 2025: Verschuivingen in beeld
2 januari 2026
Meer te halen bij carwashklant
1 januari 2026
Decemberverkoop stijgt met 31,9 procent, trekt jaar in de plus
31 december 2025
Autotaalglas Ster van het Jaar naar Weert
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Eric on Bestelwagenmarkt stort in: “Schandalig die overheidsmaatregelen. Vooral omdat er voor landelijk opererende bedrijven gewoon geen alternatief is. Dat de overheid dit voor de…jan 2, 12:33
  • Eric on Genomineerd voor de sloop?: “Interessanter zou ik vinden wat het percentage auto’s is per merk en model wat nu nog rijdt ten opzichte van…nov 6, 17:23
  • Barend Luiting on Nieuw vakblad in 2026: Aftersales Techniek: “Dankjewel, Peter!okt 6, 15:48
  • peter lepage on Nieuw vakblad in 2026: Aftersales Techniek: “Goedemorgen. Wat een goed idee! Ik denk dat er belangrijke behoefte is aan een vakkundig technisch blad. Heel veel succes…okt 2, 10:17
  • Eric on ‘Remblokken met asbest op Ali Express’: “Handel met dit soort dictaturen moeten we geheel stoppen. Naast allerlei veiligheids- en milieurisico’s geeft het oneerlijke concurrentie en moeten…aug 12, 10:03