Duobond lanceert een innovatief, uniek product. Iris is een platform dat een alternatief is voor de traditionele reparatiebrug. Doordat de drie houders uitwisselbaar zijn, is aan het platform plaats voor aanvullende functionaliteiten bij ruitreparatie.

Met Iris heeft de monteur bij het repareren van sterren in autoruiten geen losse UV-lamp meer nodig. Het platform beschikt namelijk over UV-LED-verlichting. Iris werkt op batterijen via een accu-pack of kan aangesloten worden op netspanning via een omvormer. Het platform is energiezuinig en uiterst gebruiksvriendelijk.

Net zoals de traditionele reparatiebrug bevat Iris een spoetnik voor de injector. Wat nieuw is, zijn de loep en de ingebouwde UV-LED-verlichting. Deze belichting is zeer efficiënt en verbruikt daardoor weinig energie zonder aan kwaliteit in te boeten.

Minder handelingen

Iris is gebruiksvriendelijker dan bestaande reparatiebruggen doordat er minder handelingen uitgevoerd hoeven te worden. Met een zuignap van 9,5 centimeter wordt het platform stevig bevestigd op de voorruit van auto’s en vrachtwagens. Hiervoor is slechts één handeling nodig; het omzetten van de hendel. Eenmaal bevestigd op de autoruit, kan de Iris van de injector naar de loep draaien om te kijken of er geen lucht in de breuk zit en vervolgens naar de UV-LED-verlichting om de hars uit te harden.

Een andere nieuwe functie is de ingebouwde buzzer die geluid produceert als de UV-LED-verlichting aan staat. Iedere 10 seconden klinkt er een signaal en na de optimale uithardtijd gaat de UV-LED-verlichting automatisch uit. Ook dit levert een fikse energiebesparing op ten opzichte van de huidige traditionele systemen. In de toekomst komt Duobond met nieuwe functionaliteiten die aan Iris toegevoegd kunnen worden.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
3 februari 2026
Kroon-Oil kondigt samenwerking aan met racetalent Réne Lammers
3 februari 2026
Verkoop tweedehands elektrische auto explodeert
3 februari 2026
8,9 procent meer occasions in januari
3 februari 2026
Alliance Automotive roept Niterra uit tot Supplier of the Year 2025
3 februari 2026
Sabine Romkes directeur marketing en communicatie Profile
3 februari 2026
Contantengrens naar drie mille: verbod op cash?
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Eric on WODC: Inkomsten uit verkeersboetes verkeerd gebruikt: “Tja, de auto heeft niet voor niets de bijnaam “De melkkoe”. En daar komt dan nog bij het idiote beleid…jan 30, 14:58
  • Peter Hoogeveen on Een overwinning zonder glans: “Nog nooit zo’n anti auto, pro klimaat activistisch stukje gelezen, waardeloos!!!jan 21, 11:41
  • Paul Broos on Een overwinning zonder glans: “Goed verhaal Jos. ‘Fabrikanten worden dus nog steeds ‘verplicht’ te investeren in meerdere aandrijvingstechnologieën.’ is een terechte observatie. Zo zal…jan 21, 10:35
  • lucas stamos on Clarios/Varta versterkt Benelux-team: “het grappige is nog, dat die rechter mijn vader is, trots op hem!jan 5, 12:57
  • Eric on Bestelwagenmarkt stort in: “Schandalig die overheidsmaatregelen. Vooral omdat er voor landelijk opererende bedrijven gewoon geen alternatief is. Dat de overheid dit voor de…jan 2, 12:33