Facom introduceert een speciale dopsleutel waarmee het deksel van de kunststof stolp van een oliefilter zonder schade kan worden losgedraaid. Meer dan de helft van alle autofabrikanten voorziet een deel van hun auto’s van oliefilters met kunststof doppen zonder aandrijfzeskant.

Alle dopsleutels zijn los verkrijgbaar, maar er zijn ook sets leverbaar van drie dopsleutels voor Renault, een set van twee dopsleutels voor auto’s van VAG, BMW en Mercedes en een set van zes dopsleutels voor Renault, Fiat, VAG, BMW en Mercedes.

Vaak gebruiken monteurs een standaardsleutel voor het losdraaien van de dop, waardoor de filterhouder vervormd raakt en er lucht kan binnendringen. Het gevolg is een slechte werking, zoals een te hoog verbruik en het risico dat het roetfilter beschadigd raakt.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
29 mei 2026
Gekentekende voertuigen toch niet in opkopersregister
29 mei 2026
Arie Bast (58) overleden
29 mei 2026
Bosch breidt uit met onderdelen voor stuur- en ophangingssystemen
29 mei 2026
Eerlijkheid duurt het langst
28 mei 2026
Stellantis breidt samenwerking met TotalEnergies uit
28 mei 2026
CarProf sluit zich aan bij Alliantie Stop Verkeersongevallen
Meest bekeken berichten
Recente reacties