De Nederlandse automotive maakindustrie doet het goed. Volgens een rapport van ING zal de omzet dit jaar ruim 11 miljard euro bedragen, tegen 7,7 miljard euro in 2014.

Vorig jaar bedroeg de productiegroei een kleine negentien procent. Spectaculaire groeicijfers, waarin met name VDL-dochter Nedcar een aanjagende functie vervult. Inmiddels worden er in Born twee modellen van de Mini geproduceerd. Uiteraard draagt ook vrachtwagenfabrikant DAF zijn steentje bij, evenals schuifdakenfabrikant Inalfa.

Voor sectoren als de chemie, elektronica en de (basis)metaal is de sterke automotive industrie een belangrijke klantengroep. Zo realiseerden deze sectoren respectievelijk 1, 1,1 en 2,5 miljard euro aan omzetwaarde aan de Nederlandse auto(toeleverings)industrie.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
16 oktober 2025
Automechanika start klassiekernetwerk
16 oktober 2025
RDC waarschuwt voor proefritfraude
16 oktober 2025
Gratis winterinspectie Hyundai
16 oktober 2025
Omzet Fastned plust 44 procent in Q3
15 oktober 2025
Hampsink sluit zich aan bij AllParts
15 oktober 2025
ETRMA wil overheidsprikkels voor betere banden
Meest bekeken berichten
Recente reacties