Als relatieve nieuwkomer op de autoruitmarkt heeft de landelijke schadeherstelketen AAS de eerste succesvolle resultaten geboekt, met onder andere een b-score (Experate) van Glasgarant.

Nicole Spenkelink, directeur AAS: “We hebben veel positieve reacties ontvangen op het initiatief om vanuit de keten gezamenlijk ruitservice aan te bieden. De Glasgarant-verzekeraars zijn de eerste opdrachtgevers waarmee een overeenkomst werd gesloten. Dat we na een paar maanden al een b-ranking hebben gescoord, is een super mooie prestatie.”

AAS scoort met name op het gebied van reparatie als keten goed. “Auto- en ruitschade gaan vaak samen en dan is het prettig om deze tegelijkertijd te laten repareren. Bovendien merken we dat het klanten een gerust gevoel geeft dat ze ook voor ruitschade bij onze herstellers terecht kunnen.”

De schadeketen bundelt sinds enige tijd partijen in de schadeherstelmarkt, waardoor er richting de klant een nog sterkere voorlichting ontstaat over schade-afhandeling. Lees er hier alles over >>

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
14 juli 2025
Plannen voor nieuwe autobelastingen bieden goede aanknopingspunten
14 juli 2025
Allianz Direct wint Independer Award Auto 2025 voor beste prijs-kwaliteit
14 juli 2025
Repareren of vervangen?
11 juli 2025
ADPA en GVA winnen zaak tegen BMW
11 juli 2025
Prijs voor beperken waterstofverliezen
11 juli 2025
Autowasdag levert 60.721 euro op voor Prinses Máxima Centrum
Meest bekeken berichten
Recente reacties