Aftermarket onderdelenfabrikant Klarius wil na de ramp in Japan de autoproductie op peil zien te houden. Zij steunt daarom verschillende autofabrieken in Europa door het leveren van voldoende onderdelen. De productiecapaciteit is verhoogd om aan de vraag te kunnen voldoen van meer dan 100.000 onderdelen per maand.

Door de gebeurtenissen in Japan worden de Europese fabrieken bedreigt met een onderdelentekort . Klarius heeft de productietijd weten in te korten en kan zich nu snel aanpassen aan de vraag vanuit de aftermarket en OE-fabrikanten.

“Wat wij hebben gemerkt is dat fabrikanten vaak afhankelijk zijn van aanlevering vanuit Japan. Recent maakten wij mee bij Renault dat er een waterpomp niet meer kon worden geproduceerd, omdat er een tekort aan lagers was. Klarius kan deze wel leveren en dus kan de autoproductie bij Renault doorgaan”, aldus Paul van Diemen van Klarius Nederland.

Klarius levert inmiddels de meest gevraagde items, zoals waterpompen en schokdempers, in grote aantallen aan de autofabrikanten en hoopt dat de autofabrieken in Europa de klappen kunnen opvangen van het productietekort dat door de ramp in Japen ontstaan is.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
2 januari 2026
Ramon Lingen stapt in bij Van der Wijngaart & Partners
2 januari 2026
Bestelwagenmarkt stort in
2 januari 2026
Registraties 2025: Verschuivingen in beeld
2 januari 2026
Meer te halen bij carwashklant
1 januari 2026
Decemberverkoop stijgt met 31,9 procent, trekt jaar in de plus
31 december 2025
Autotaalglas Ster van het Jaar naar Weert
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Eric on Bestelwagenmarkt stort in: “Schandalig die overheidsmaatregelen. Vooral omdat er voor landelijk opererende bedrijven gewoon geen alternatief is. Dat de overheid dit voor de…jan 2, 12:33
  • Eric on Genomineerd voor de sloop?: “Interessanter zou ik vinden wat het percentage auto’s is per merk en model wat nu nog rijdt ten opzichte van…nov 6, 17:23
  • Barend Luiting on Nieuw vakblad in 2026: Aftersales Techniek: “Dankjewel, Peter!okt 6, 15:48
  • peter lepage on Nieuw vakblad in 2026: Aftersales Techniek: “Goedemorgen. Wat een goed idee! Ik denk dat er belangrijke behoefte is aan een vakkundig technisch blad. Heel veel succes…okt 2, 10:17
  • Eric on ‘Remblokken met asbest op Ali Express’: “Handel met dit soort dictaturen moeten we geheel stoppen. Naast allerlei veiligheids- en milieurisico’s geeft het oneerlijke concurrentie en moeten…aug 12, 10:03