Automerk Lancia, onderdeel van de Fiat Group, blijft gewoon ook buiten Italië auto’s verkopen. Vorige week meldde de vooraanstaande Italiaanse krant la Repubblica dat Lancia uit heel Europa zou worden teruggetrokken. Daar blijkt dus niets van te kloppen.

De Italiaanse krant haalde Fiat topman Sergio Marchionne aan die de terugtrekplannen van Lancia openbaar zou hebben gemaakt. Maar volgens Hans Vervoorn van Fiat Group Netherlands betreft het een groot misverstand. “Die Italiaanse journalist heeft het kennelijk niet goed begrepen. Er is geen sprake van dat Lancia zich terugtrekt. Niet uit Nederland en ook niet uit Europa.“

Marchionne die voor drie jaar bij Fiat heeft bijgetekend, maakt eind april zijn plannen bekend. Daarin zal ook nader worden ingegaan op Lancia, is de verwachting.

Fiat heeft haar dealers op de hoogte gebracht van het misverstand en verder is het business as usual.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
29 mei 2026
Gekentekende voertuigen toch niet in opkopersregister
29 mei 2026
Arie Bast (58) overleden
29 mei 2026
Bosch breidt uit met onderdelen voor stuur- en ophangingssystemen
29 mei 2026
Eerlijkheid duurt het langst
28 mei 2026
Stellantis breidt samenwerking met TotalEnergies uit
28 mei 2026
CarProf sluit zich aan bij Alliantie Stop Verkeersongevallen
Meest bekeken berichten
Recente reacties