De EU heeft een lijstje gemaakt van hoe landen wat betreft de personenauto nieuwverkoop scoren met de CO2-uitstoot. Niet helemaal verrassend, Nederland heeft de beste papieren, mede veroorzaakt door het hoge aantal hybride auto’s dat de afgelopen twee jaar is verkocht.

De belastingvoordelen voor zakelijke rijders hebben door de 0- en 14-procentsregeling een positief effect op de uitstoot. Positief nieuws, ook al mag het natuurlijk met de te registreren aantallen auto’s beter gaan. Daar scoren we nu nog de laatste plaats. Overigens scoren onze zuiderburen, waar nota bene de EU Commissie (deels) zetelt het slechtst. Het is zelfs het enige land waar de CO2-uitstoot in relatie tot de nieuwverkopen is gestegen! De hoogste uitstoot wordt overigens gerealiseerd door onze oosterburen. In autoland Duitsland kiest de consument nog niet echt voor milieuvriendelijke auto’s.

Hieronder het overzicht van de gemiddelde CO2-uitstoot van alle nieuw geregistreerde personenauto’s in grammen per kilometer:

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
18 juli 2025
Stichting Branchenormering Schadeherstel stopt
18 juli 2025
Energie
17 juli 2025
Gert Veenstra countrymanager Autorola
17 juli 2025
1 op de 5 automobilisten ervaart schade in wasstraat
17 juli 2025
ING: Invoering kilometerheffing duldt geen uitstel
17 juli 2025
Schaal en groei
Meest bekeken berichten
Recente reacties