Het CBR heeft na de recente barre winterweken besloten vanaf 10 januari een proef te houden waarbij rijscholen met winterbanden hun leerlingen toch examen kunnen laten doen op besneeuwde wegen. Meer dan 25.000 van de 57.000 rijexamens moesten worden uitgesteld.

De proef duurt tot 1 april en vindt plaats in Leeuwarden, Enschede en Venlo. Voor deze plaatsen is gekozen op grond van de theoretische neerslagkansen en het historisch grote aantal uitstelexamens.
Het CBR vindt de proef geslaagd als er sprake is van ongeveer 50 procent minder uitstelexamens bij een nagenoeg gelijkblijvend slagingspercentage.

Het toetsen van de rijvaardigheid van kandidaten onder winterse omstandigheden is een voorstel van de brancheorganisaties.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
21 november 2025
Meer en meer particulieren aan de EV
20 november 2025
Van Mossel neemt twee Britse dealergroepen over
20 november 2025
TransConnect breidt uit op Duitse markt
20 november 2025
Kabinet
20 november 2025
Stijgende naamsbekendheid door AutoFirst
19 november 2025
Indoor navigatie voor Hyundai
Meest bekeken berichten
Recente reacties