Autofabrikanten en importeurs zijn sinds 1 november verplicht recalls te melden aan de RDW. Door een kenteken op de website in te voeren kan de informatie over een specifiek voertuig worden opgevraagd. In het terugroepregister kan op model en merk worden gezocht.

De database op RDW.nl zal in de loop van de tijd ook steeds meer gevuld worden met recalls uit het verleden. Zo kunnen consumenten en autobedrijven zien of er eerder een terugroepactie op hun type auto is geweest en wat de ‘storing’ was op het voertuig of bepaalde onderdelen. Op dit moment zijn er alleen nog meldingen verwerkt van de Renault Twizy en enkele modellen van Toyota.

Met het openbaar maken van de recall-informatie op haar website, wil RDW bijdragen aan de verkeersveiligheid. “Nu terugroepacties zijn opgenomen in de nieuwe kaderrichtlijn 2007/46/EG, is de RDW aangewezen om de organisatie van en het toezicht op dit proces in Nederland op zich te nemen.”

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
10 november 2025
Eric Bolhaar start als Sales Manager Automotive Benelux bij Eurol
10 november 2025
Verdienmodel boven idealisme
7 november 2025
IVA-studenten bezoeken China
7 november 2025
Minder omzet, meer winst Nexen
7 november 2025
Sales versus aftersales
6 november 2025
Auto Prof 2026 groter dan in 2025
Meest bekeken berichten
Recente reacties