Tijdens het congres van Genootschap Onze Taal, dat afgelopen weekend plaatsvond in Breda, heeft meer dan de helft van de bezoekers de term sjoemelsoftware gekozen (‘software die gebruikt wordt om testresultaten te beïnvloeden’) als Onze Taal-woord van het jaar 2015.

Op de tweede en derde plaats eindigden respectievelijk de woorden vluchtelingencrisis (‘politieke en maatschappelijke crisis die ontstaan is door de vluchtelingenstroom uit het Midden-Oosten’) en beefgebied (‘gebied waar een aardbeving heeft plaatsgevonden’).

Het woord wordt geclaimd door het Financieele Dagblad. Journalist Heiko Jessayan zou het voor het eerst gebruikt hebben in het artikel ‘Sjoemelsoftware gooit VW in diepe crisis’ van 21 september.

De winnende woorden van voorgaande jaren zijn:
2014: rampvlucht
2013: participatiesamenleving
2012: plofkip
2011: weigerambtenaar
2010: gedoogsteun
2009: twitteren

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
2 juni 2026
CBb schrapt boete ACM aan Volkswagen
2 juni 2026
Bosch vult airco-assortiment aan met druksensoren
2 juni 2026
1,3 procent minder apk’s in 2026
2 juni 2026
Chinese EV’s verliezen twee keer zo snel hun waarde
2 juni 2026
Nexen lanceert UHP-band N’Fera Primus UX
2 juni 2026
Occasionverkoop B2C daalt met bijna 10 procent in mei
Meest bekeken berichten
Recente reacties