De opmars van de digitalisering en telematica gaat voor baanbrekende veranderingen zorgen. Daarover ging onlangs een discussie in Duitsland tussen dealers en universele autobedrijven. De branche blijkt nog grote moeite te hebben met aanpassingen in het huidige verdienmodel. Welke keuzes moet maken als autobedrijf?

Zowel de dealers als universele autobedrijven onderkennen dat de automobiele bedrijfskolom voor een belangrijke digitaal tijdperk staan, nog los van de telematicaontwikkelingen. De connected auto zorgt voor cruciale veranderingen, maar hoe al deze trends en verwikkelingen nu precies geïnterpreteerd moeten worden en vertaald naar de eigen bedrijfssituatie, blijft vaak nog een grote vraag. Niks doen is geen optie: het is een kwestie van veranderen, verdwijnen of ten onder gaan.

Als het gaat om telematica zijn de kampen meteen verdeeld: dealers steunen hun fabrikanten, terwijl universele bedrijven beducht zijn voor de (marketing)slagkracht van het merkkanaal.

Overigens zijn klanten, volgens diverse sprekers tijdens deze discussie, best bereid om data te delen met hun autobedrijf. “Het is allemaal niet zo moeilijk, als je de klant er maar wat voor teruggeeft”, aldus Peter Lorenz van het gelijknamige adviesbureau dat zich bezighoudt met de digitalisering van autobedrijven.

Veel meer over dit onderwerp kunt u lezen in het aankomende nummer van Aftersales Magazine dat deze week verschijnt.

En: op het aanstaande 5e Nationaal Aftersalescongres op 14 december komt dit onderwerp ook uitgebreid aan de orde. Voor meer informatie: www.aftersalescongres.nl

 

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
18 november 2025
Fusie AkzoNobel en Axalta in de maak
18 november 2025
‘Desinformatie schaadt vertrouwen in EV’
18 november 2025
‘De Buggy verveelt nooit’
17 november 2025
Europeanen sparen korter voor tweedehands VW Golf
17 november 2025
Enexis ‘knijpt’ laadvermogen tijdens pieken
17 november 2025
InterClassics Brussels noteert nieuw bezoekersrecord
Meest bekeken berichten
Recente reacties