Met de app Perfectly Keyless zet Bosch autosleutels op de smartphone. Dit zou het einde kunnen betekenen van de autosleutel zoals we die nu kennen.

De digitale autosleutel biedt eigenaren van privévoertuigen gemak. Hij is vooral nuttig voor wagenparken met meerdere chauffeurs. Fleetmanagers en logistieke dienstverleners kunnen via de app bestuurders toegang geven tot de voertuigen. Bosch kondigde de digitale autosleutel een jaar geleden al aan en verwachtte toen dat de autosleutel in 2020 op de markt zou komen. Nu laat Bosch weten dat Perfectly Keyless zijn werelddebuut maakt op de aanstaande bedrijfswagenbeurs IAA in Hannover.

Hoe het werkt

In het geval van een wagenpark hebben zowel de wagenparkbeheerder als de chauffeur de app op hun smartphone staan. De wagenparkbeheerder kan een wagen aan een chauffeur toewijzen, bijvoorbeeld voor een bepaalde route. De app genereert een persoonlijke, digitale sleutel voor het voertuig en voor de chauffeur. Wanneer deze laatste in de buurt komt van de wagen, ontgrendelt deze automatisch. Evenzo vergrendelt de wagen wanneer de chauffeur van de wagen wegloopt.

Veiligheid

De digitale sleutel werkt altijd, ook als de batterij van de smartphone leeg is. In dat geval communiceren de telefoon en de wagen door middel van near field communication (NFC). Het is weer een ding minder om te vergeten mee te nemen, zolang je je smartphone maar bij je hebt. Bovendien maakt het diefstal van de auto moeilijker, omdat telefoons doorgaans beveiligd zijn en dieven niet zomaar toegang hebben tot de app. Wanneer de smartphone toch kwijtraakt of gestolen wordt, kan de digitale sleutel online worden gedeactiveerd.
Deel dit artikel op​

0 reacties

Laatste nieuws
14 juli 2025
Plannen voor nieuwe autobelastingen bieden goede aanknopingspunten
14 juli 2025
Allianz Direct wint Independer Award Auto 2025 voor beste prijs-kwaliteit
14 juli 2025
Repareren of vervangen?
11 juli 2025
ADPA en GVA winnen zaak tegen BMW
11 juli 2025
Prijs voor beperken waterstofverliezen
11 juli 2025
Autowasdag levert 60.721 euro op voor Prinses Máxima Centrum
Meest bekeken berichten
Recente reacties