De Poolse overheidssubsidie van 36 miljoen euro voor de bouw van een nieuwe batterijfabriek voor elektrische voertuigen in Dolnoslaskie is in lijn met de Europese regels voor staatssteun.

Dat heeft de Europese Commissie bekendgemaakt. De bouw van de fabriek door LG Chem is al in 2016 gestart. LG Chem investeert zelf 325 miljoen euro in de fabriek. Hier worden lithium-ionbatterijen gemaakt voor elektrische voertuigen. De verwachting is dat zij meer dan tachtigduizend voertuigen van batterijen kunnen voorzien per jaar. Het project biedt naar verwachting aan meer dan zevenhonderd mensen een baan.

Staatssteun

Om voor staatssteun in aanmerking te komen moet een project onder andere een direct positief effect hebben op een bepaalde regio. De steun moet bovendien worden beperkt tot een noodzakelijk minimum om de investering naar de achtergestelde regio te trekken. Ook mag de staatssteun niet tot gevolg hebben dat bestaande bedrijvigheid elders in de EU zich gaat verplaatsen of sluit.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
23 maart 2026
Michelin komt met energiezuinige banden: Primacy 5 en Pilot Sport 5
23 maart 2026
Diesel Scholten wint Skills Heroes autospuiten
23 maart 2026
AutoTechnica is België ontgroeid
20 maart 2026
BOVAG start verkiezing onafhankelijk autobedrijf 2026
20 maart 2026
Arval ziet bedrijven werk maken van elektrificatie
20 maart 2026
Afschrijving op E-divisie duwt ZF in het rood
Meest bekeken berichten
Recente reacties