De eigenaren van Leaseplan overwegen occasionplatform Carnext in de etalage te zetten. Dat meldt het FD op basis van anonieme bronnen bij banken en investeerders.

Via een verkoop zouden aandeelhouders alsnog rendement kunnen maken op hun belegging, na de vorig najaar afgeblazen beursgang. De 32 vestigingen van Carnext in 22 landen (Nederland: Zwolle, Breukelen, Moordrecht, Veghel) verkochten in Q3 van 2018 bijna 65.000 einde-contractauto’s van Leaseplan.  Daarvan kreeg een vijfde een particuliere eigenaar. Rechtstreekse verkoop in eigen huis zou Leaseplan hogere marges opleveren dan een constructie via opkopers. Keerzijde van de medaille is dat extra kosten ontstaan voor verkopers bij Carnext, de bijbehorende website en de exploitatie van de showrooms. ING voorspelde vorig jaar een omzetstijging bij de retailtak van ruim zestig procent.

Verse aanvoer

Wereldwijd moet Leaseplan jaarlijks van circa 400.000 auto’s af die hun diensttijd erop hebben zitten. Een nieuwe eigenaar van Carnext zou, meldt het FD, “een aantal jaar” kunnen blijven rekenen op verse aanvoer vanuit Leaseplan. Eenmaal verzelfstandigd zou Carnext zich sterker kunnen richten op groei, door ook ex-leasewagens van andere leasemaatschappijen op te nemen in het aanbod.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
18 mei 2026
Prijs tweedehands elektrische auto in de lift
18 mei 2026
Q8 electric zet batterijopslag Intercel in tegen overbelast stroomnet
18 mei 2026
Het draait allemaal om communicatie
15 mei 2026
ACM biedt bedrijven duidelijkheid over data delen met leidraad
15 mei 2026
Alle tools voor de lokale ondernemer
14 mei 2026
Automechanika Frankfurt 2026: emotie, beleving en jong talent
Meest bekeken berichten
Recente reacties