Met vandaag nog als laatste registratiedag voor nieuwe personenauto’s voor de boeg, is duidelijk dat de inhaalslag met de verkoop van kleinere en nog laag belastbare auto’s waarop nog was gehoopt – los van de verkoop van reeds gekentekende voorraadauto’s – is uitgebleven.

Tot en met gisteren staat de teller op ruim 382.800 nieuw geregistreerde personenauto’s, een min van ruim zeven procent ten opzichte van vorig jaar, toen er op dertig december een stand van 412.545 nieuwe personenauto’s werd bereikt. De eindstand was toen 417.000 stuks. Voor de maand december geldt een min van 9,7 procent in vergelijking met december 2013. Mochten er vandaag net als vorig jaar op 31 december nog een 5.000 personenauto’s worden gekentekend, dan komt de eindstand net onder de 390.000 stuks uit.

Merkenstrijd

Het zijn dit jaar vooral de volumemerken Ford (-34,6 procent), Toyota (-30 procent), Honda (-26 procent), Kia (-26 procent) en Hyundai (-26 procent) die de grootste minnen schrijven over 2014. Renault en Volkswagen doen het met respectievelijk min 17,4 en min 14,3 procent net iets minder slecht. Plussen bij de volumemerken Dacia (46 procent), Fiat (2,3 procent), Mazda (2,2 procent), Nissan ( 63,7 procent), Peugeot (21,5 procent), Seat (17 procent) en Skoda (62 procent). Bij de premiummerken zijn het Lexus en Mercedes met respectievelijk 12,7 en 9,5 procent die een plus ten opzichte van vorig jaar schrijven.

Over een paar uur is het 1 januari 2015 en dan staat voor iedereen de teller weer op nul. Een nieuw jaar met nieuwe kansen.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
16 januari 2026
8 jaar garantie op Blade Battery BYD
16 januari 2026
Johan van der Hoeven ambassadeur RAI Aftermarket
15 januari 2026
Nieuwe cloudplanning van Plan-IT moet werkplaatsen productiever maken
15 januari 2026
Ook Rebel Lease aast op MisterGreen
15 januari 2026
Autogroep Twente beste Hyundai-dealer 
15 januari 2026
Verzekeraars: Schade jaarwisseling 9 miljoen euro
Meest bekeken berichten
Recente reacties