De fiscale stimuleringsmaatregelen van de overheid hebben een extra impuls van 30.000 personenauto’s aan de markt gegeven. Dit blijkt uit het rapport ‘Developments in the Dutch Automotive Market ‘ van RDC dat op 23 november werd gepresenteerd tijdens de Automotive Markt Update.

De CO2-gerelateerde wijzigingen in MRB, BPM en de fiscale bijtellingsklassen hebben een sterke invloed op de omvang en structuur van de markt voor nieuwe personenauto’s. Naast een verschuiving naar kleinere en schonere auto’s hebben de fiscale veranderingen ook geleid tot een daling van de gemiddelde prijs in de kleinere segmenten. Het resultaat is een extra verkoopvolume van 30.000 auto’s dit jaar.

In het rapport ‘Developments in the Dutch Automotive Market’ worden de belangrijkste ontwikkelingen in de Nederlandse markt behandeld, evenals de prognoses voor de komende periode.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
4 juli 2025
Soeterwold Automotive naar Menno Broers
4 juli 2025
An Dams bestuurder Profile International
4 juli 2025
Het verlangen naar duidelijkheid
3 juli 2025
All-seasonband General Tire voor suv
3 juli 2025
AkzoNobel met Solera in datagestuurde duurzaamheid
3 juli 2025
Totale occasionverkoop H1 stijgt 4,2 procent
Meest bekeken berichten
Recente reacties