De fiscale stimuleringsmaatregelen van de overheid hebben een extra impuls van 30.000 personenauto’s aan de markt gegeven. Dit blijkt uit het rapport ‘Developments in the Dutch Automotive Market ‘ van RDC dat op 23 november werd gepresenteerd tijdens de Automotive Markt Update.

De CO2-gerelateerde wijzigingen in MRB, BPM en de fiscale bijtellingsklassen hebben een sterke invloed op de omvang en structuur van de markt voor nieuwe personenauto’s. Naast een verschuiving naar kleinere en schonere auto’s hebben de fiscale veranderingen ook geleid tot een daling van de gemiddelde prijs in de kleinere segmenten. Het resultaat is een extra verkoopvolume van 30.000 auto’s dit jaar.

In het rapport ‘Developments in the Dutch Automotive Market’ worden de belangrijkste ontwikkelingen in de Nederlandse markt behandeld, evenals de prognoses voor de komende periode.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
19 januari 2026
SUV rukt op als occasion – maar oude bekende houdt dapper stand
16 januari 2026
8 jaar garantie op Blade Battery BYD
16 januari 2026
Johan van der Hoeven ambassadeur RAI Aftermarket
15 januari 2026
Nieuwe cloudplanning van Plan-IT moet werkplaatsen productiever maken
15 januari 2026
Ook Rebel Lease aast op MisterGreen
15 januari 2026
Autogroep Twente beste Hyundai-dealer 
Meest bekeken berichten
Recente reacties