De Technische Universiteit Eindhoven krijgt 4 miljoen euro subsidie van technologiestichting STW voor onderzoek naar de zelfrijdende auto. Het geld wordt gestoken in het project i-Cave dat zich richt op verschillende facetten van de zelfrijdende auto.

De deelnemers van het programma gaan samen voertuigen ontwikkelen die zowel autonoom kunnen rijden, op afgesloten wegen, als coöperatief, op de openbare weg. De onderzoekers richten zich daarbij ook op de ontwikkeling van benodigde sensoren zoals camera’s en radar. Daarnaast wordt er gekeken naar logistieke facetten, evenals interactie tussen mens en voertuig.

Deelnemers in i-Cave zijn onder andere bedrijven als DAF, NXP en Ford, maar ook partijen als ANWB, TNO, AutomotiveNL, gemeentes Eindhoven en Helmond en het Ministerie van Infrastructuur en Milieu. Naast de subsidie van STW ontvangt i-CAve een bijdrage van 2,3 miljoen euro vanuit bedrijfsleven.

Het onderzoeksvoorstel valt binnen het financieringsprogramma ‘Perspectief voor de topsectoren’. STW stelt in totaal ruim 16 miljoen euro beschikbaar. Daarnaast investeren tientallen bedrijven in totaal ruim 8 miljoen euro. Doel is om samenwerkingsverbanden te bevorderen tussen overheid, organisaties en wetenschap dat aansluit bij de topsectoren.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
13 januari 2026
Emissiecredits laadpalen: start-up Voltico ziet ruimte voor vereenvoudiging
13 januari 2026
Geotab: Degradatie EV-batterij 2,3 procent
13 januari 2026
LeaseSwap kiest voor ervaren manager in volgende groeifase
12 januari 2026
Chinese automerken halen gevestigde orde in op aftersales
12 januari 2026
Waarom Nederland zijn EV’s weer ziet vertrekken
12 januari 2026
Forse stijging autodiefstallen 2025
Meest bekeken berichten
Recente reacties