Het afgelopen jaar zijn in ons land bijna honderdduizend (95.465) personenauto’s meer verkocht dan in 2009. Daarmee komen de autoverkopen weer bijna uit op het niveau van voor de crisis. In 2009 was de stand op 31 december 387.699 nieuwe personenauto’s. In heel 2010 zijn dat er 483.164.

In de maand december is een echte verkooprally te zien geweest, want het aantal nieuw geregistreerde personenauto’s in de laatste maand van het jaar is vijftig procent hoger dan december 2009. Koploper is Volkswagen met 49.278 registraties, Toyota volgt met 40.954. Peugeot staat derde met 39.665 en Ford bezet de vierde positie met 39.375 stuks. Opel dat eens 36 jaar lang op nummer één stond, bezet nu met 35.683 stuks de vijfde plaats.

Een aandachtspunt is de doorzettende downsizing van de automarkt. Het feit dat de auto’s die worden verkocht compacter zijn, zorgt ook voor lagere marges voor met name de dealerbedrijven. Het aandeel van de kleine personenauto’s, het zogenoemde A-segment, is de laatste twee jaar flink toegenomen, tot zelfs 25 procent van de totale nieuwverkoop. Ook het B-segment, de kleinere middenklasse auto’s, groeit weer en is inmiddels goed voor 24 procent van de nieuwverkoop. De gemiddelde kale verkoopprijs van A-auto’s (goedkoopste uitvoering) daalde dit jaar naar 9.196 euro, een verschil van 5,4 procent met 2009.

Uit bijgaande grafiek van Polk blijkt dat de verkooptrend tussen de maanden onderling nauwelijks veranderd, ongeacht het volume.

De werkplaatsen in ons land hebben eveneens een goed jaar achter de rug. De geschatte omzet bij zowel merkdealers als universele garages zal rond de 6,5 miljard euro uitkomen. Dit jaar is de omzet in de werkplaatsen flink toegenomen dankzij de winterbandenafzet en het grote aantal extra schadegevallen door de relatief vroeg ingevallen winter. Alleen al in de periode oktober-november zijn meer dan 1,5 miljoen winterbanden verkocht. Verder heeft de verzekeringsbranche gemeld dat in de laatste weken van december een extra 20 miljoen euro aan autoschades werd opgegeven.

Download hier de bijbehorende Excel-file met de verkopen per model en per merk >>

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
23 januari 2026
Vattenfall: 68 procent meer laadsessies
23 januari 2026
‘Autoverzekering in 4 jaar 30 procent duurder’ 
23 januari 2026
Awards voor tien beste Autovakmeesters
23 januari 2026
Rolf Lauret treedt terug uit Autobinck Group
23 januari 2026
14e Nationaal Aftersalescongres: Blik op de toekomst
22 januari 2026
ANWB Wegenwacht: accu blijft grootste oorzaak van pech
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Peter Hoogeveen on Een overwinning zonder glans: “Nog nooit zo’n anti auto, pro klimaat activistisch stukje gelezen, waardeloos!!!jan 21, 11:41
  • Paul Broos on Een overwinning zonder glans: “Goed verhaal Jos. ‘Fabrikanten worden dus nog steeds ‘verplicht’ te investeren in meerdere aandrijvingstechnologieën.’ is een terechte observatie. Zo zal…jan 21, 10:35
  • lucas stamos on Clarios/Varta versterkt Benelux-team: “het grappige is nog, dat die rechter mijn vader is, trots op hem!jan 5, 12:57
  • Eric on Bestelwagenmarkt stort in: “Schandalig die overheidsmaatregelen. Vooral omdat er voor landelijk opererende bedrijven gewoon geen alternatief is. Dat de overheid dit voor de…jan 2, 12:33
  • wim on Omvangrijke fraude bij schadeherstel: “je wordt geadviseerd om contact op te nemen met je verzekeraar alleen zijn die nooit te bereiken alleen met een…dec 29, 10:22