Communicatiebureau Greenberry heeft de eerste vijf maanden van dit jaar onderzoek gedaan naar het online sentiment van automerken op sociale media. Daaruit blijkt dat consumenten bijna 3.000 keer per dag het woord ‘auto’ gebruiken, in totaal 354.000 keer. Het woord bevat gemiddeld 43 procent sentiment.

Het automotive onderzoek werd uitgevoerd in opdracht van het Tijdschrift voor Marketing. In deze periode zijn één miljoen berichten op internet geanalyseerd en kwam naar voren dat er vooral op de sociale platformen Twitter, Facebook en Hyves over auto’s wordt gesproken. Daarnaast zijn ook de sites van Autoweek en Autoblog populair.

Sentiment

De score op het gebied van sentiment ligt bij de automerken vele malen hoger dan bij andere onderwerpen. Normaal is er sprake van een gemiddelde van 27 procent, bij de berichten over auto’s heeft 26 procent een positieve lading en 17 procent negatief. De minst positieve merken zijn die uit het hoge en luxe segment.

In 22 procent van de berichten waarin over auto’s gesproken wordt, komt een merknaam voor. In de meeste ‘postings’ gaat het over BMW. In vier maanden tijd kwam BMW zo’n 50.000 keer voor in sociale gesprekken op internet, dat zijn circa 419 communicatiemomenten per dag. Volkswagen volgt met 46.000 berichten. Dit merk wordt meer genoemd op Twitter dan BMW.

Waar gaat het over

Wat heeft de aftermarket aan dit onderzoek? Bedrijven die actief luisteren op de sociale media kunnen er werk aan overhouden, want tien procent van de berichten gaan over autoproblemen, zeven procent over onderhoud en vijf procent schrijft over auto-onderdelen.

Consumenten praten ook graag over het gebruik van hun auto, zeker in relatie tot de thuissituatie en het werk. Ook stilstaan in de file komt veel voor.

Download hier het onderzoek >>

Lees hier meer artikelen over sociale media in de autobranche >>

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
12 juni 2025
Prijsstijging occasionmarkt zet door
12 juni 2025
ABS Den Elzen overgenomen door Werksta
12 juni 2025
34 procent marktaandeel voor tien grootste autodealers België
12 juni 2025
EV Experience nog vijf jaar in Zandvoort
12 juni 2025
Al zeshonderd locaties Leapmotor in Europa
12 juni 2025
Louwman opent nieuwe BYD Store
Meest bekeken berichten
Recente reacties