De 44-jarige directeur K.H. van Auto Poets Centrale uit het Overijsselse Hasselt is door de rechter in Zwolle veroordeeld tot een celstraf van 15 maanden waarvan drie maanden voorwaardelijk. De rechtbank achtte bewezen dat H. met de import van Duitse auto’s de fiscus voor 1,2 miljoen euro heeft opgelicht.

H. importeerde voor acht miljoen euro aan auto’s vanuit Duitsland. De verschuldigde BTW werd echter nooit afgedragen. H. zei op zitting van boekhouden niets af te weten. Saillant detail is dat hij na het faillissement van zijn bedrijf als financieel adviseur is gaan werken.

De rechter verweet de autohandelaar, naast de belastingfraude, ook dat hij met zijn gedrag branchegenoten is diskrediet heeft gebracht. Dat hij onder druk gezet zou zijn gezet door een collega-ondernemer werd door de rechter als onvoldoende aannemelijk geacht.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
5 december 2025
Texa lanceert E-Diag-Charger
4 december 2025
Omzet Autodoc stijgt met 17,0 procent
4 december 2025
Ola Källenius herkozen als president Acea
4 december 2025
Kinderen krijgen eigen verkeersbord
4 december 2025
Onterecht beroep op retentierecht: Rolls moet terug naar eigenaar
3 december 2025
Nieuw bij Nissens: bobines
Meest bekeken berichten
Recente reacties