Onderdelenfabrikant Delphi heeft een prima eerste kwartaal achter de rug. Bij een omzet van ruim 2,7 miljard euro is een winst gemaakt van 204 miljoen. Een plus ten opzichte van ruim 35 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Reden voor Delphi om aandelen uit te gaan geven.

Financieel staat Delphi er heel wat beter voor dan een jaar geleden. In het eerste kwartaal is het resterende aandeel van General Motors afgekocht voor bijna 2,7 miljard euro. Desondanks heeft Delphi nog een langetermijnschuld van bijna 125 miljoen euro en zit men op een berg cash ter grootte van zeker 1,1 miljard.
Na de sanering beschikt Delphi, verdeeld over dertig landen, over een kleine 115 vestigingen, waaronder veertien R&D centers. De groeistrategie is in het kielzog van de auto-industrie sterk gericht op China. Er worden daar groeicijfers van ver boven de tien procent verwacht, tegen ruim drie procent buiten Azië.

De aandelenverkoop zal door de zakenbanken Goldman Sachs en JP Morgan worden georganiseerd.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
2 september 2025
1,2 procent meer occasions verkocht in augustus
2 september 2025
Uitstoot nu al onder doelstelling 2030
2 september 2025
KwikFit verzorgt e-bike service Decathlon
2 september 2025
Ode aan onze helden – ervaren, veerkrachtig en klaar voor de toekomst
1 september 2025
Nieuw bij Hella: kits met blokken en schijven
1 september 2025
UFI levert transmissiefilters Hyundai en Kia
Meest bekeken berichten
Recente reacties