Eerdere beloften dat Duitsland in 2020 minimaal één miljoen elektrische auto’s in het totale wagenpark zal hebben, worden ingetrokken. De Duitse overheid komt tot de conclusie dat de Duitse consument nog niet zo ver is.

De Duitse minister van Verkeer Alexander Dobrindt heeft 1,2 miljard euro ter beschikking aan subsidies voor consumenten die de overstap van benzine of diesel naar elektrische willen maken. Maar van dat budget is pas 82 miljoen euro aangesproken (voor consumenten is er een ‘Umweltbonus’ van 4000 euro bij de aanschaf van een volledig elektrische auto en van 3000 euro voor een hybride auto).

Overstap

Andreas Obersteller (foto), voorzitter van het bureau dat de subsidies verstrekt, stelt dat de Duitse consument kennelijk de overstap naar elektrisch niet wil maken zo lang het laadnetwerk onvoldoende groot is en de actieradius van de auto – de capaciteit van de batterij dus – niet groter wordt. In het Duitse wagenpark van meer dan 46 miljoen personenauto’s rijden nu 164.800 hybride en net geen 34.000 vol elektrische auto’s rond (samen 0,4 procent). Van de 8,2 miljoen auto’s in ons wagenpark gaat het om bijna 10.000 vol elektrische auto’s en ongeveer 210.000 hybrides (2,7 procent).
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
4 juli 2025
Soeterwold Automotive naar Menno Broers
4 juli 2025
An Dams bestuurder Profile International
4 juli 2025
Het verlangen naar duidelijkheid
3 juli 2025
All-seasonband General Tire voor suv
3 juli 2025
AkzoNobel met Solera in datagestuurde duurzaamheid
3 juli 2025
Totale occasionverkoop H1 stijgt 4,2 procent
Meest bekeken berichten
Recente reacties