Juli is een relatief goede maand voor de nieuwe voertuigregistraties gebleken. Met 33.913 nieuwe personenauto’s werd er een stijging van 13,94 procent genoteerd ten opzichte van een jaar eerder. Het verkoopniveau van 2013 werd echter nog niet gehaald. in totaal staat 2015 nu op 235.330 registraties, een plus van drie procent.

Op merkniveau ziet de top vijf er als volgt uit. Op de koppositie wederom Volkswagen (13,8 procent marktaandeel), gevolgd door Peugeot (8,7) en Renault (7,3). Ford en Volvo maken het rijtje compleet met respectievelijk 6,3 en 5,8 procent marktaandeel.

De Golf blijft het best verkocht, inclusief de Sportsvan is het model goed voor 4,6 procent marktaandeel. De Peugeot 308 volgt daar kort achter met 4,3 procent en ook de Clio houdt met vier procent niet heel veel afstand. Tussen de nummer één en twee zit zo’n honderd auto’s en dat geldt ook voor nummers twee en drie. De V40 en de Up maken de top vijf compleet.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
27 mei 2026
Joint venture Stellantis en MSX heet Octago
27 mei 2026
EV groeit door in Europa
27 mei 2026
AkzoNobel wijst bod Nippon Paint af
27 mei 2026
Werkgevers wachten nog af met pseudo-eindheffing leaseauto
27 mei 2026
60 jaar Suzuki Nederland in ons wagenpark
26 mei 2026
Eerste allseasonband met dubbel A-label is een Vredestein
Meest bekeken berichten
Recente reacties