In het grensverkeer tussen België en Nederland krijgen substantiële aantallen occasions een lagere kilometerstand mee dan geregistreerd staat in het land van herkomst.

Dat stelde Michel Peelman tijdens het Remarketing Event in Brussel. Peelman is gedelegeerd bestuurder van Car-Pass dat in België de kilometerstanden registreert.

Van de 8.300 voertuigen die vanuit België naar Nederland zijn geëxporteerd zijn er 768 fraudegevallen geconstateerd, ofwel 9,3 procent. Gemiddeld is de teller 68.662 km teruggedraaid. Bij voertuigen met een stand boven de 150.000 km is er zelfs bij 27,5 procent sprake van fraude.

Vanuit Nederland naar België is de exportstroom weliswaar beduidend kleiner, maar het aantal fraudegevallen juist hoger. Van de764 voertuigen, zijn er 101 fraudegevallen ofwel 13,2 procent. Gemiddeld is de teller 118.441 km teruggedraaid.

Vanuit de Europese Commissie wordt onderzocht of het mogelijk is een centrale databank te koppelen aan de apk. Probleem volgens Peelman is dat de eerste controle pas na drie of vier jaar plaatsvindt, terwijl Car-Pass in vier jaar tijd al gemiddeld acht kilometerstanden per auto heeft genoteerd.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
3 februari 2026
Kroon-Oil kondigt samenwerking aan met racetalent Réne Lammers
3 februari 2026
Verkoop tweedehands elektrische auto explodeert
3 februari 2026
8,9 procent meer occasions in januari
3 februari 2026
Alliance Automotive roept Niterra uit tot Supplier of the Year 2025
3 februari 2026
Sabine Romkes directeur marketing en communicatie Profile
3 februari 2026
Contantengrens naar drie mille: verbod op cash?
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Eric on WODC: Inkomsten uit verkeersboetes verkeerd gebruikt: “Tja, de auto heeft niet voor niets de bijnaam “De melkkoe”. En daar komt dan nog bij het idiote beleid…jan 30, 14:58
  • Peter Hoogeveen on Een overwinning zonder glans: “Nog nooit zo’n anti auto, pro klimaat activistisch stukje gelezen, waardeloos!!!jan 21, 11:41
  • Paul Broos on Een overwinning zonder glans: “Goed verhaal Jos. ‘Fabrikanten worden dus nog steeds ‘verplicht’ te investeren in meerdere aandrijvingstechnologieën.’ is een terechte observatie. Zo zal…jan 21, 10:35
  • lucas stamos on Clarios/Varta versterkt Benelux-team: “het grappige is nog, dat die rechter mijn vader is, trots op hem!jan 5, 12:57
  • Eric on Bestelwagenmarkt stort in: “Schandalig die overheidsmaatregelen. Vooral omdat er voor landelijk opererende bedrijven gewoon geen alternatief is. Dat de overheid dit voor de…jan 2, 12:33