Onderdelendistributeur LKQ Europe onderstreept zijn doelstelling om in 2050 klimaatneutraal te opereren. Het zit ook in het dna van het bedrijf. Immers, LKQ ontstond uit de samenvoeging van enkele groothandels in gerecyclede producten.

Op dit moment recyclet LKQ meer dan 90 procent van de materialen van verworven voertuigen. In 2021 verwierf LKQ Corporation rond 780.000 voertuigen, resulterend in 2,1 miljoen banden en 1,1 miljoen ton verpletterd autoschroot. Vorig jaar werden 13,8 miljoen gerecyclede onderdelen verkocht.

Focus

“Bij LKQ Europe is onze benadering rond duurzaamheid gebaseerd op drie zuilen: de planeet, de mensen en de maatschappij. Als leidende distributeur van automotive aftermarketonderdelen in Europa met een state of the art distributienetwerk, ligt onze hoofdfocus op het reduceren van emissie”, aldus Arnd Franz, ceo van LKQ Europe. “We werken aan de ontwikkeling van duurzame bedrijfsoplossingen op alle gebieden en in alle regio’s. We reduceren de CO2-uitstoot van onze bedrijven, bevorderen de betrokkenheid van medewerkers en ondersteunen de lokale samenleving waarin we actief zijn. Ook volgen we een doorlopend traject met het einddoel om in 2050 klimaatneutraal te zijn.”

Accu’s

Momenteel investeert LKQ Europe in oplossingen voor de toekomst voor de behandeling van tractiebatterijen. Er worden tegen 2030 alleen al in Europa rond 34 miljoen geïnstalleerde hoogspanningsaccu’s in de vloot van elektrische voertuigen verwacht, die uiteindelijk zullen moeten worden gerepareerd, gereproduceerd, hergebruikt of gerecycled. LKQ wil de eerste op de markt zijn als het gaat om elektrificatie op de onafhankelijke aftermarket en is vastbesloten om oplossingen te bieden voor deze uitdaging.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
6 mei 2026
Autobedrijf Frank: Als CHAMPION LUBRICANTS SPECIALIST straal je vertrouwen uit
5 mei 2026
Van Mossel groeit door naar 7,6 miljard euro omzet
5 mei 2026
Geotab breidt OEM-telematica uit met Polestar
5 mei 2026
ING: EV’s in de lift, beleid dreigt rem te vormen
5 mei 2026
‘Wij zijn de Hornbach van de ledverlichting’
4 mei 2026
Zelfrijdende auto in de fout? Fabrikant krijgt straks de boete
Meest bekeken berichten
Recente reacties