De Britse autoriteiten willen snel gaan werken aan een schoner milieu in de grote steden. In Londen start nu een waterstofproject met taxi’s. Twee Toyota Mirai modellen zullen deze week worden ingezet in een proefproject om de kosten-baten inzichtelijk te krijgen.

London kent al een belangrijke milieutax om diesels zo veel mogelijk te weren uit het stadsbeeld en stimuleert daarnaast het rijden van bestelroutes met elektrische auto’s.
Het is op middellange termijn de bedoeling dat taxi’s en verhuurbedrijven zo veel mogelijk overschakelen op elektrische auto’s met een brandstofcel. Tot de plannen hoort ook het inrichten van een infrastructuur voor het tanken van waterstof en het onderhouden en repareren van deze auto’s.

Verder start de Londense overheid binnenkort naar Frans voorbeeld (Autolib) een car sharing project – in de volksmond gedoopt tot Boris Cars – met volledig elektrisch aangedreven auto’s. Met dit laatste project hoopt men het autobezit terug te dringen.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
18 juli 2025
Stichting Branchenormering Schadeherstel stopt
18 juli 2025
Energie
17 juli 2025
Gert Veenstra countrymanager Autorola
17 juli 2025
1 op de 5 automobilisten ervaart schade in wasstraat
17 juli 2025
ING: Invoering kilometerheffing duldt geen uitstel
17 juli 2025
Schaal en groei
Meest bekeken berichten
Recente reacties