Het is mogelijk om kentekens in Nederland persoonlijker te maken. Uit onderzoek blijkt dat dit kostbaar en complex zou zijn en dat de opbrengsten, in verhouding tot de verwachte kosten, relatief beperkt zijn. Het kabinet ziet op basis van dit onderzoek geen aanleiding om het stelsel voor kentekenregistratie te wijzigen.

Dat heeft de minister van Infrastructuur en Waterstaat, Barry Madlener, in een brief aan de Tweede Kamer laten weten. De minister heeft onderzoek laten doen naar de mogelijkheid om kentekens persoonlijker te maken nadat bij de begrotingsbehandeling Infrastructuur en Waterstaat in januari 2024 een motie van het PVV-Kamerlid Hiddi Heutink was aangenomen waarin hierom werd verzocht.

Complex

Significant Groep heeft daarop een verkennend onderzoek gedaan. De minister stelt in zijn brief dat een gepersonaliseerd kenteken in Nederland (technisch) mogelijk zou kunnen worden gemaakt, maar dat het complex is om in te voeren, grote financiële consequenties heeft en een grote impact zou hebben op (de systemen van) betrokken stakeholders. Daarnaast lijkt er geen variant te bestaan die de verdiencapaciteit van het ministerie aanzienlijk zou vergroten en/of zou kunnen leiden tot lastenverlichting voor (alle) automobilisten. Dit hangt voor een belangrijk deel samen met de verwachting dat slechts een heel klein deel van de automobilisten is geïnteresseerd in een gepersonaliseerd kenteken.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
12 december 2025
Plan je moment!
12 december 2025
Ruim 100 euro verschil in kosten van laden
12 december 2025
Niet gedeeld, wel zelfrijdend
12 december 2025
Revisie krijgt eindelijk de aandacht die het verdient
11 december 2025
‘Voorkeur voor originele onderdelen daalt’
11 december 2025
Vijftig tinten aftersales
Meest bekeken berichten
Recente reacties