Bezitters van oldtimers laten massaal hun auto ombouwen van lpg naar benzine. Reden is de nieuwe belastingregeling die vanaf 1 januari ingaat. Die bepaalt dat auto’s van 25 jaar en ouder op benzine een kwartarief moeten betalen terwijl voor oldtimers op lpg en diesel het volle pond wordt gerekend.

Bij de keuringstations van de RDW staan inmiddels wachtrijen voor de omkeuring. Normaal gesproken worden per week drie oldtimers omgebouwd van lpg naar benzine. Nu zijn dat er meer dan 160. Met de ombouw willen oldtimerbezitters voorkomen dat ze het volledige belastingtarief moeten betalen. Voor een oldtimer op benzine wordt het kwarttarief gerekend met een maximum van 120 euro per jaar. Oldtimers ouder dan 40 jaar blijven belastingvrij.

De regeling die vorige week door de Eerste Kamer werd aangenomen lijkt hiermee voor een deel haar doel (schonere auto’s) voorbij te schieten.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
20 februari 2026
Iets meer omzet LKQ, winst gehalveerd
20 februari 2026
Optrekken leeftijd youngtimer desastreus
19 februari 2026
LKQ neemt Automaterialen Rijpma over – breidt distributienetwerk verder uit
19 februari 2026
Kleine autoschade? Veel automobilisten melden niets uit angst voor hogere premie
19 februari 2026
DTC lanceert all-in platform voor Duitse auto-import
19 februari 2026
DKV Mobility benoemt René van Damme tot Teammanager Field Sales Benelux
Meest bekeken berichten
Recente reacties