De Chinese autofabrikanten Chery Automobile en JAC Group gaan een samenwerking aan met Nio op het gebied van batterijstandaarden, batterijwisseltechnologie, plus de uitbreiding en invulling van het batterijwisselnetwerk.

De beide Chinese autofabrikanten volgen daarmee, onafhankelijk van elkaar, in de voetsporen van Geely en Changan Automobile, die afgelopen jaar ook al toenadering zochten voor het gebruik van Nio’s batterijwisseltechnologie. Hiermee kunnen Nio-rijders bij een batterijwisselstation binnen enkele minuten een lege batterij laten wisselen voor een volle.

Batterijmanagement

De samenwerking tussen JAC en Nio voorziet tevens in de ontwikkeling van een nieuw batterijmanagementsysteem. Daarmee bereidt JAC Group zich voor op de komst van zijn toekomstige new-energy modellen, die zullen beschikken over batterijen die oplaadbaar, uitwisselbaar en uitbreidbaar zijn.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
8 januari 2026
Allianz Direct: Ook verzekerd met zomerbanden
8 januari 2026
BOVAG sluit strategische samenwerking met a.s.r.
8 januari 2026
Geschillencommissie Voertuigen of kantonrechter?
7 januari 2026
5 procent minder verkeersongevallen in 2024
7 januari 2026
Revisie op industriële schaal
6 januari 2026
Apollo lanceert Aspire 5 voor hoge segment
Meest bekeken berichten
Recente reacties