In een telefoontje met bondskanselier Merkel heeft Peugeot-ceo Tavares verzekerd dat bij een overname van Opel het voltallige Duitse personeel zijn baan behoudt. De Fransen respecteren, zo vertelde een woordvoerder van de regering-Merkel na afloop, bestaande regelingen ten aanzien van productievestigingen en arbeidsplaatsen.

Het is echter geen garantie voor de eeuwigheid. De baangarantie loopt tot en met 2018, terwijl de investeringen in Duitse standplaatsen verzekerd zijn tot 2020. Wat daarna gebeurt, ligt open. Diverse experts wijzen erop dat de kans op harde sanering na afloop van genoemde termijnen groot is. In Duitsland hebben negentienduizend een baan bij Opel. De fabrikant heeft naast zijn hoofdvestiging en Rüsselsheim nog autofabrieken in Kaiserslautern en Eisenach, alsmede een onderdelencentrum in Bochum. Zusteronderneming Vauxhall heeft 4500 mensen in dienst.

Tavares zou in het telefoongesprek hebben benadrukt dat de merken elkaar goed aanvullen. PSA zelf zei na afloop dat Merkel openstond voor de argumenten om Opel te willen overnemen. Ook de Duitse minister van werkgelegenheid – Andrea Nahles – heeft zich in positieve bewoordingen geuit. Zij sprak van een “win-win-situatie”, die kan resulteren in een onderneming die “een kampioen” wordt.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
4 juli 2025
Soeterwold Automotive naar Menno Broers
4 juli 2025
An Dams bestuurder Profile International
4 juli 2025
Het verlangen naar duidelijkheid
3 juli 2025
All-seasonband General Tire voor suv
3 juli 2025
AkzoNobel met Solera in datagestuurde duurzaamheid
3 juli 2025
Totale occasionverkoop H1 stijgt 4,2 procent
Meest bekeken berichten
Recente reacties