In samenwerking met BMW heeft de Duitse producent van zonnepanelen Solarwatt een thuisbatterij ontwikkeld, de Battery Vision, die zonne-energie kan opslaan voor later gebruik.

Het apparaat kan niet alleen apparaten zoals warmtepompen en laadpalen aansturen, maar ook dynamisch laden. Dit betekent dat het systeem automatisch de goedkoopste energiebron kiest, of dat nu zonne-energie of elektriciteit van het net is. “Je kunt instellen dat je elektrische auto altijd vol is of dat de wasmachine draait zodra de zon schijnt”, zegt Erik de Leeuw, algemeen manager van Solarwatt Benelux.

Solarwatt wijst erop dat dergelijke technologieën bijdragen aan het verminderen van netcongestie. Door energie optimaal te gebruiken en alleen wanneer nodig, kunnen huishoudens hun impact op het elektriciteitsnet minimaliseren. “Wat er ook verandert qua regelgeving, ons innovatieve energiesysteem zorgt ervoor dat huishoudens altijd profiteren van de schoonste en goedkoopste energie”, concludeert De Leeuw.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
19 december 2025
TECH360 levert eerste diagnosespecialist af
19 december 2025
Van Mossel Duitsland neemt leasevloot MisterGreen over
19 december 2025
Gerard Bolder voorzitter RAI Auto’s
19 december 2025
Resultaten autodealers iets beter in Q3
19 december 2025
Verkeersboetes sinds 2021 fors gestegen
19 december 2025
SDV is uitdaging voor schadeherstel
Meest bekeken berichten
Recente reacties