De omzet van onderdelendistributeur LKQ is in het eerste kwartaal van 2024 wereldwijd met 10,6 procent toegenomen in vergelijking tot dezelfde periode vorig jaar, tot een hoogte van 3,7 miljard dollar (3,5 miljard euro). De nettowinst bedroeg 158 miljoen dollar (148 miljoen euro) vergeleken met 270 miljoen dollar (253 miljoen euro) voor dezelfde periode van 2023, een afname van 41,5 procent. 

Het is vooral de Europese markt die het eerste kwartaal nog een beetje heeft kunnen redden, stelt ceo Dominick Zarcone (foto) in een toelichting op de kwartaalcijfers. Die waren beneden verwachtingen, vanwege een afnemende vraag in de VS. “Positief was dat we een positieve organische groei in ons Europese segment ervoeren en een robuuste vrije kasstroom genereerden. Ons succes sinds de implementatie van de strategie voor operationele uitmuntendheid in 2019 heeft het bedrijf op een solide basis geplaatst om te herstellen van een oncontroleerbare dynamiek, zoals die waarmee we in het eerste kwartaal te maken kregen. Als gevolg hiervan, en ondanks de tegenwind op de omzet die we in het eerste kwartaal hebben ondervonden, handhaven we onze aangepaste winst per aandeel en de richtlijnen voor de vrije kasstroom.”

Vooruitzichten

Vanwege de tegenvallende resultaten in het eerste kwartaal heeft LKQ de vooruitzichten voor 2024 naar beneden bijgesteld. Werd eerst uitgegaan van een autonome omzetgroei tussen 3,5 en 5,5 procent, nu wordt verwacht dat dit uitkomt tussen 2,5 en 4,5 procent.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
13 januari 2025
Bonden pleiten voor erkenningsregeling rijscholen
13 januari 2025
Nieuwe topman DRiV binnen Tenneco
13 januari 2025
Doyen Auto koopt Autolux
10 januari 2025
Winparts: Onderdelenprijzen blijven achter
10 januari 2025
Eerste AutoFirst voor Vrooam-grossier Hofland
10 januari 2025
Ondoordacht
Meest bekeken berichten
Recente reacties