Volkswagen gaat vanaf januari auto’s terugroepen met software waarmee kan worden gesjoemeld met de uitstootwaarden. Het gaat om 11 miljoen auto’s wereldwijd waarvan er acht miljoen in Europa rondrijden. De terugroepactie gaat naar alle waarschijnlijkheid een jaar in beslag nemen.

Het betreft auto’s met het type dieselmotor EA189 EU5 met een motorinhoud van 1,2, 1,6 en 2,0 liter van verschillende merken zoals VW, Audi en Skoda. Volkswagen gaat de auto’s van nieuwe software voorzien.

Dat heeft de nieuwe topman van VW, Matthias Müller, verklaart aan de Frankfurter Allgemeine. Hij zegt ook dat er maar een paar medewerkers betrokken zijn geweest bij de fraude en dat zijn voorganger Martin Winterkorn niet op de hoogte was van de praktijken.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
20 maart 2026
BOVAG start verkiezing onafhankelijk autobedrijf 2026
20 maart 2026
Arval ziet bedrijven werk maken van elektrificatie
20 maart 2026
Afschrijving op E-divisie duwt ZF in het rood
20 maart 2026
Monteurs werven met gereedschap
19 maart 2026
1 op 3 rijdt ’s zomers door op winterbanden
19 maart 2026
Fastned: 47 procent meer omzet uit laden in 2025
Meest bekeken berichten
Recente reacties