Defecte of onjuiste verlichting staat met stip op één in de lijst van APK-afkeur- en reparatiepunten. Bij 27 procent van de personenauto’s en bestelwagens die worden afgekeurd gebeurt dat vanwege problemen met de verlichting.

Defecten aan het remsysteem vormen met zeventien procent een goede tweede. Bandenproblemen staan met vijftien procent op nummer drie in de APK-afkeurlijst. Problemen met de ruitenwisser/sproeier geldt voor acht procent van de gevallen en zes procent van de afkeurpunten betreft het uitlaatsysteem. Dat blijkt uit cijfers die door VWE aan Bovag ter beschikking zijn gesteld.

De afkeurcijfers van de APK 2 (personenauto’s en bestelwagens) wijzen uit dat veel autobezitters zelf niet of nauwelijks in de gaten houden of hun verlichting in orde is. Bij de APK blijken lampen defect, zijn koplampen verkeerd afgesteld of werkt de verplichte koplamphoogteverstelling niet. Automobilisten blijken te vaak van APK naar APK te rijden.

Jaarlijks voeren autobedrijven zo’n zeven miljoen Algemene Periodieke Keuringen van het type APK2 uit. Ruim zeventig procent van de auto’s wordt gekeurd in combinatie met een onderhoudsbeurt. De meeste auto’s worden ter plekke gerepareerd en vervolgens goedgekeurd.

Lees hier een recent artikel over de APK-markt >>

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
20 mei 2025
Marc Oudshoorn directeur ASN Groep
20 mei 2025
Xavier Chardon wordt ceo Citroën
20 mei 2025
Broekhuis neemt Jansen2Wielers Barneveld over
20 mei 2025
Euromaster ondersteunt Voedselbanken Nederland
20 mei 2025
Vijf nieuwe servicepunten KwikFit voor e-bikes
20 mei 2025
ARN: 98,8 procent van gewicht auto hergebruikt
Meest bekeken berichten
Recente reacties