Matthias Wissmann, president van de Duitse fabrikantenkoepel VDA (Verband der Automobilindustrie), zegt dat er vóór het VW-sjoemelschandaal nooit overleg is geweest met de regering over dergelijke manipulatie.

Hij kan het weten, want Wissmann was eerder minister van verkeer. Vanuit welke kant hij de softwarefraude ook bekijkt, van actieve beïnvloeding van emissieresultaten was hem niets bekend. Wissmann verklaarde dat tegenover de parlementaire onderzoekscommissie die zich verdiept in het schandaal.

Volkswagen wist door middel van software de uitstoot van NOx geforceerd laag te houden in testsituaties. Op de openbare weg en in echte ritten waren de uitkomsten beduidend ongunstiger. “Binnen de VDA was dit nooit een gespreksonderwerp. Ook met de regering heb ik er nooit over gesproken.” Pas toen het bedrog na onderzoek in de VS openbaar werd, vernam Wissmann naar eigen zeggen van de affaire. “Ik was net zo geschokt als de meeste anderen in de auto-industrie.” 

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
18 november 2025
Fusie AkzoNobel en Axalta in de maak
18 november 2025
‘Desinformatie schaadt vertrouwen in EV’
18 november 2025
‘De Buggy verveelt nooit’
17 november 2025
Europeanen sparen korter voor tweedehands VW Golf
17 november 2025
Enexis ‘knijpt’ laadvermogen tijdens pieken
17 november 2025
InterClassics Brussels noteert nieuw bezoekersrecord
Meest bekeken berichten
Recente reacties