Matthias Wissmann, president van de Duitse fabrikantenkoepel VDA (Verband der Automobilindustrie), zegt dat er vóór het VW-sjoemelschandaal nooit overleg is geweest met de regering over dergelijke manipulatie.

Hij kan het weten, want Wissmann was eerder minister van verkeer. Vanuit welke kant hij de softwarefraude ook bekijkt, van actieve beïnvloeding van emissieresultaten was hem niets bekend. Wissmann verklaarde dat tegenover de parlementaire onderzoekscommissie die zich verdiept in het schandaal.

Volkswagen wist door middel van software de uitstoot van NOx geforceerd laag te houden in testsituaties. Op de openbare weg en in echte ritten waren de uitkomsten beduidend ongunstiger. “Binnen de VDA was dit nooit een gespreksonderwerp. Ook met de regering heb ik er nooit over gesproken.” Pas toen het bedrog na onderzoek in de VS openbaar werd, vernam Wissmann naar eigen zeggen van de affaire. “Ik was net zo geschokt als de meeste anderen in de auto-industrie.” 

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
22 mei 2026
Zwak eerste kwartaal voor Hedin
22 mei 2026
Van Mossel betreedt Poolse markt
22 mei 2026
Ja, Gen Z is anders, wen eraan
22 mei 2026
Jade Holman wint 44ste Geerlig Riemerprijs
22 mei 2026
Investeren in kalibreren
21 mei 2026
VZR waarschuwt voor gevolgen nieuwe leaseheffing
Meest bekeken berichten
Recente reacties