Als onderdeel van de Maatschappelijk Coalitie Autobelastingen heeft VNA zich niet alleen gestoord aan zwalkend beleid van de overheid, de belangenorganisatie van leasemaatschappijen ziet ook dat er in het regeerakkoord te weinig prikkels zitten voor consumenten om over te stappen op elektrisch rijden.

Renate Hemerik, voorzitter VNA: “Wel aanzienlijk minder mrb-correctie dan met de Voorjaarsnota aangekondigd, maar geen SEPP en SEBA meer. Wel een vaste voet bpm voor EV en wel een verhoogd bijtellingspercentage naar 17 procent, maar geen ETS-2 middelen die ten goede komen aan mobiliteitsverduurzaming. Het is prima dat EV ook fair moet gaan meebetalen aan de belastinginkomsten, maar dit gaat niet goed. Juist nu is haast geboden met het doorzetten van haalbare en betaalbare maatregelen richting verdere verduurzaming. Klimaatdoelen moeten worden gehaald. Wij roepen het kabinet dan ook op om de elektrische auto fiscaal aantrekkelijk en bereikbaar te houden, ook voor de aankomende jaren. Voor werkgevers én werknemers!”

Maatregelen

Concreet pleit VNA voor het behoud van een reëel en aantrekkelijk tarief in de bijtelling, een volledige gewichtscorrectie in de berekening van de mrb en het behoud van SEPP en SEBA. Voorts moet de overheid netcongestie voorkomen en zorgen voor een adequate laad-en tankinfrastructuur, het gebruik van fiets en LEV blijven stimuleren en de verkeersveiligheid verbeteren.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
15 augustus 2025
‘Vol gas tegen de muur’
14 augustus 2025
‘Geen richting aangeven grootste ergernis’
14 augustus 2025
Yokohama boekt 10,3 procent meer omzet in H1 2025
14 augustus 2025
Jan-Piet van Kesteren directeur Goodyear EMEA
14 augustus 2025
Omzet Fastned plust 44 procent in H1 2025
13 augustus 2025
Langste rit op één laadbeurt in Polestar 3
Meest bekeken berichten
Recente reacties