Volkswagen heeft in de VS bijna een maand uitstel gekregen om een afdoende oplossing te bieden voor de softwaremanipulatie van 600.000 diesels. Eigenlijk verstreek de termijn gisteren al.

Op zijn laatst op 21 april moeten de Duitsers een voorstel op tafel leggen. Het Amerikaanse Gerechtshof vindt de vorderingen die de fabrikant de afgelopen tijd heeft bereikt voldoende potentie bieden. Het gaat de komende weken om hobbels van technische aard die Volkswagen moet nemen.

Het autoconcern kwam vorig jaar in opspraak toen bleek dat software was bewerkt om in testsituaties gunstiger uitstootwaarden te bereiken dan bij regulier gebruik op de openbare weg. Daarnaast kampt VW met ‘gewone’ problemen. Een mondiale recall werd gisteren aangekondigd voor 800.000 exemplaren van de VW Touareg en Porsche Cayenne. Het gaat om een borging bij de pedalen die los zou kunnen komen. In Nederland betreft het volgens Pon 700 Touaregs en meer dan 3700 Porsches. Eerder deze week riep Volkswagen 177.000 Passats terug in verband met potentiële uitval van de motor als gevolg van elektriciteitsstoring.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
1 juni 2026
Waarom u als garagist het Nationaal Automotive Congres niet mag missen
1 juni 2026
Alliance benoemt Ernst Haaksman tot General Equipment Manager
1 juni 2026
Autoverkopen mei 2026: Nederland sluit dit merk weer in de armen
1 juni 2026
Heuver Group verbetert duurzaamheidsrating
1 juni 2026
BYD krijgt er met Kreijne twee dealervestigingen bij
1 juni 2026
Zelfde blik, andere visie
Meest bekeken berichten
Recente reacties