Met de Google-auto als voorbeeld, start Volvo binnenkort met de productie van een 100-tal modellen die in de periode 2014-2017 in en rond Göteborg gaan rondrijden. Let wel, zonder chauffeur dus.

Samen met de Zweedse overheid gaat Volvo kijken in hoeverre het mogelijk is dat robotauto’s veilig deel kunnen gaan nemen aan het verkeer waar de meerderheid van de auto’s nog wel een berijder hebben. Het gaat om trajecten van ongeveer 50 kilometer waar de tests gaan plaatsvinden.

Overigens zijn ook Audi en Daimler/Mercedes-Benz – samen met Continental – bezig om een dergelijk project in Duitsland op te zetten. Google heeft een samenwerking met Nissan (met Renault op de achtergrond) opgezet om in Japan en de VS berijdervrije autoprojecten te ontwikkelen.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
16 maart 2026
Tweede franchisenemer voor De Dorpsgarage Formule
16 maart 2026
Derde generatie treedt toe bij familiebedrijf Autobedrijf Kooy
16 maart 2026
Vereniging Elektrische Rijders heeft nieuwe voorzitter
16 maart 2026
Groot aandeel Belron en PHE in winstcijfers D’Ieteren
12 maart 2026
CAO Metaal & Techniek definitief na akkoord vakbonden
12 maart 2026
Inter Cars wordt lid van ADPA
Meest bekeken berichten
Recente reacties